Kontakt:
tel.: 134362174 lub 502422956
STACJA KONTROLI POJAZDÓW - PRZEGLĄDY TECHNICZNE tel.: 508 941 340
e-mail: skorpion@premio.pl

Adres:
38-400 Krosno, ul. Podkarpacka 38

Godziny otwarcia:

pn. - pt.: 8:00 - 18:00 sobota: 8:00 - 14:00
Kompleksowy serwis kół

Ogumienie jest jednym z najważniejszych elementów każdego pojazdu i ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.  Dlatego każdy kierowca powinien pamiętać, że właściwy dobór opon (letnich, zimowych), ich sezonowa wymiana i eksploatacja zgodna z przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego ruchu na drodze i komfortowego podróżowania.

Odwiedzając nasz serwis, możesz liczyć na profesjonalną obsługę i fachową poradę dotyczącą właściwego doboru opon dostosowanych do konkretnego modelu auta, a szeroka gama produktów oponiarskich pozwala nam na realizację usług zgodnie z możliwościami finansowymi właścicieli pojazdów. W naszym serwisie stawiamy na najwyższą jakość, dlatego oferujemy opony takich marek, jak Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava czy Dębica.

W naszym serwisie wykonujemy następujące usługi:

  • Montaż i wymiana opon – od prawidłowo przeprowadzonego procesu wymiany zależy bezpieczeństwo kierowcy, bezawaryjne użytkowanie opony oraz jej żywotność. Podczas wymiany ogumienia sprawdzany jest ich stan ogólny oraz głębokość bieżnika. Nowoczesny sprzęt jakim dysponujemy  pozwala na sprawny i precyzyjny przebieg  złożonego procesu serwisowania opon, piast i felg.
  • Wyważanie kół – nieprawidłowo wyważone koła powodują wibracje kierownicy, co prowadzi do szybszego zużycia elementów zawieszenia, układu kierowniczego i łożysk oraz nierównomiernego zużycia opon. Zmniejsza się przyczepność z podłożem i może to znacząco pogorszyć efektywność hamowania.  Istotą wyważania kół jest więc równomierne rozłożenie mas wokół osi jego obrotu, przedłużenie żywotności opony i poprawa komfortu podczas jazdy. Wyważanie kół jest konieczne  podczas każdej sezonowej wymiany opon, po kolizji czy wypadku, natomiast okresową kontrolę należy przeprowadzać  po przejechaniu ok. 5 tysięcy kilometrów.
  • Geometria i zbieżność kół – niewłaściwa geometria kół powoduje nierównomierne zużycie opon,  ściąganie auta na boki nawet na równiej i prostej drodze oraz opóźnioną reakcję samochodu na ruchy kierownicą. Usługa kontroli oraz regulacji geometrii i zbieżności kół jest wykonywania w naszych serwisach na urządzeniach z wykorzystaniem technologii laserowej 3D, co pozwala na precyzyjne ustawienie kątów. W autach wyposażonych w elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy, po regulacji wykonywana jest niezbędna kalibracja czujnika kąta skrętu kierownicy.